Ko sem bil še mlad se spomnim, da smo na vasi imeli vedno kakšno delo, ki je bilo povezano z strešnimi kritinami. To pa zato, ker so se na vasi in na kmetijah zelo pogosto gradile kakšne štale, oziroma hlevi, tako da so vse te stavbe potrebovale tudi strešno kritino. Tako pa se je tudi pri nas dostikrat postavljala strešna kritina, kar pa je pomenilo, da sem že kot otrok dobil kar nekaj izkušenj, kako se strešna kritina sploh postavlja.
Tako pa to delo res ni bilo zahtevno. V grobem je bila vsaka strešna kritina, ki smo jo postavili, več ali manj ista, saj se je vedno najprej naredilo ogrodje. Na to ogrodje, pa so se nato postavljali posamezni strešniki, kar pa je pomenilo, da smo morali biti pri postavljanju ogrodja zelo natančni, saj bi se lahko drugače strešniki preprosto sesuli noter, ter bi bila tako strešna kritina povsem neuporabna.
Poleg tega pa smo morali strešne kritine postaviti zelo dobro, saj se lahko slaba strešna kritina zelo hitro sesuje, kadar pride do slabega vremena, ki vsebuje močne sunke vetra, točo in pa močan dež.
Tako pa se je tudi to dosti krat zgodilo, da se je kakšnemu sosedu na vasi, med zelo slabim vremenom, vdrla kakšna strešna kritina na hlevu, kar pa je pomenilo, da smo morali čim hitreje streho zakriti z nečim, da se v hlevu ni nabrala voda, saj bi to lahko povzročilo veliko škode.
Tako pa je bila strešna kritina kar aktualna tema, ko sem odraščal, ter nas je vedno čakalo kakšno delo, ki je bilo povezano z izdelavo nove strešne kritine ali pa z kakšnim popravilom stare kritine. S tem pa sem si nabral ogromno izkušenj z postavljanjem strešne kritine, ter lahko to znanje sedaj uporabim na svoji hiši, tako da bom lahko prihranil nekaj denarja, saj bom lahko hišo pokril sam.